נחל עמוד

המסלול ממירון ועד לנחל עמוד מתחיל מכביש כרמיאל – עד לחניון מירון או צומת מירון, כקילומטר וחצי מצפון למושב כפר שמאי (כביש 866).

נקודת המוצא של המסלול – ליד תחנת משטרה בריטית מבטון ששמרה על מי הנחל ששמה עין א-טינה. לאחר הירידה ליד תחנת המשטרה נפגוש את טחנת הקמח שהייתה מופעלת בכוח המים ושימשה לטחינת הקמח עד לתחילת המאה ה 20 , טחנה זו נמצאת בסמוך למעיין עין יקים.  מכאן ממשיכים מזרחה עם הנחל ליד הבוסתנים והמראות הנהדרים של הטבע, בדרך נמצאים בריכות מים רבות שאפשר לעצור לידן ולהשתכשך במיהן.

זהו אחד המסלולים הכי מרתקים שיש כאשר אתם עוברים בין ההרים הגבוהים ויורדים עד למורדות ההרים בין הנחלים והנוף המקסים הכולל פרחים, סלעים גדולים, נחלים, הרבה מים והרבה תנועה של חיות כמו חזירים, שפני סלע, מסלול של עליות קשות, ירידות חדות ומסלולים ישרים ומיוחדים. אזה הנה תיאור המסלול באיזור הרמה:

המסלול מתחיל בנקודת : חניון הר מירון קילומר דרומית לצומת מירון ומשם לחלק העליון של נחל עמוד והמשך לשמורת הטבע ליד הכניסה לשמורה ומשם עד לחלק התחתון של נחל עמוד. זהו אחד הנחלים היפים ביותר במדינת ישראל שכדאי להצטייד בבגד ים בעונת הקיץ אם בא לכם לנוח ולשחות במים הכי קרים לעונה.

המסלול אורך כ 12 ק"מ המסתיים בין שש עד שמונה שעות .

דרגת קושי : קל עד בינוני

המסלול מסתיים בחלקו התחתון של נחל עמוד ומשם בחזרה לנקודת ההתחלה איפה שחניון מירון.

 

פורסם בקטגוריה מסלולים בגליל העליון. שמרו לכם במועדפים את הקישור לכתבה.