טיולי אופניים

ישראל, על נופיה המרהיבים, מאפשרת מגוון אינסופי של מסלולי טיול. אלא שכאשר מדברים על טיולים, נדרש לשאול גם על הדרך האופטימלית לבצע זאת הלכה למעשה. בשנים האחרונות, יחד עם החשיבות הגוברת המושמת על אורח חיים ספורטיבי, עלתה בעשרות מונים הפופולאריות של טיולי אופניים.

לא קשה להבין מדוע: מעבר למסלולים האטרקטיביים, טיולי אופניים מאפשרים לגמוע אותם בצורה מהנה, אינטנסיבית, וחשוב לא פחות – גם ספורטיבית. זוהי פעילות גופנית במלוא מובן המילה, הכוללת תמורות חיוביות על הגוף, הרבה יותר מאשר נסיעה "סטטית" ברכב. הנה כל מה שחשוב לדעת על הטרנד המשמעותי הזה.

האפשרויות לטיול אופניים בישראל

המהות של טיול אופניים ברורה: זהו הטיול המבוצע באופן עיקרי, או בלעדי, באמצעות כלי התחבורה הדו גלגלי הזה. ברוב המקרים, אלא אם בוחרים מסלול טיול הנמצא קרוב מאד לבית, נדרש להכניס לתמונה גם את כלי הרכב, עליהם יועמסו האופניים. למעשה, בדרך זו אפשר לערוך טיול אופניים בן מספר ימים לפחות, או אפילו יותר, המבוסס על מעבר בין מסלולי אופניים, בין אם בכביש ובין אם בשטח.

בהקשר הזה, לא ניתן שלא להזכיר פרוייקט משמעותי שהחל לצאת לדרך בשנים האחרונות, והוא שביל ישראל באופניים. המסלול עדיין לא הסתיים, אך הוא צפוי לכלול בתוכו לא פחות מכ-1,200 קילומטרים, המחולקים למקטעים בני 35 עד 40 קילומטרים. בדומה לשביל ישראל הרגלי, אמור המסלול לנוע בין שני קצותיה של מדינת ישראל, מצפון ועד לדרום.

כך מתכוננים לטיול

ארגון טיול אופניים מכניס לתמונה, איך לא, את כלי התחבורה הפופולארי הזה. עם זאת, חשוב להדגיש שארגון טיולי אופניים מצריך מספר הכנות נוספות שיש לעשות, וזאת על פי משך הטיול ומסלולו. ראשית, נדרש לתכנן את המועד הספציפי של הרכיבה, פונקציה של מזג האוויר. באם עורכים את הטיול בקיץ, חשוב להצטייד, על קצה המזלג, בהרבה מאד בקבוקי שתיה (רכיבה היא פעילות גופנית מאומצת מאד), בקרם הגנה מפני השמש ובכובע. מן העבר השני של המשוואה, בחורף, אפילו אם לא יורד גשם, עלולים המסלולים להיות בוציים, מה שמקשה על הרכיבה. חודשי המעבר, האביב והסתיו, נחשבים בעיני רבים לאופטימליים, ופעמים רבות הם אף יציגו גם את הטבע במלוא הדרו.

את הציוד עצמו, בטיולים המבוססים על רכיבה מאומצת, ניתן לגרור באמצעות תיקי סבלים, כמו גם עגלות ציוד המחוברות לאופניים. טרם היציאה למסלול, מומלץ מאד להתנסות, או אפילו להתאמן, ברכיבה עם הציוד על גבי האופניים. חשוב לבצע חלוקת עומס, ולקחת ציוד חיוני, אך לא כזה שיגביל את הרכיבה.

פורסם בקטגוריה מסלולי שטח לאופנועים. שמרו לכם במועדפים את הקישור לכתבה.